Ako zabrániť zapomenutiu hesla

15. října 2007 v 14:20 | PuMa |  Tipy a triky
Máte obavy, že zapomenete heslo k některému uživatelskému účtu na vašem počítači? Vytvořte si speciální disketu pro nastavení nového hesla, kterou oceníte zejména při zapomenutí hesla k účtu Administrator.
1.K systému se přihlaste pomocí uživatelského účtu, ke kterému si přejete vytvořit disketu pro nastavení nového hesla. Disketu doporučujeme vytvořit hlavně ke zmiňovanému účtu Administrator.
2.Otevřete nabídku Start, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Uživatelské účty. Otevře se nové okno, kde v seznamu účtů klepněte na účet, pomocí něhož jste se přihlásili k systému.
3.V podokně Podobné úkoly klepněte na odkaz Zabránit zapomenutí hesla. Spustí se Průvodce při zapomenutí hesla, kde si pročtěte úvodní okno a stiskněte tlačítko Další.
4.Do mechaniky vložte připravenou 3,5" disketu odemknutou pro zápis a stiskněte tlačítko Další. V následujícím dialogu vepište aktuální heslo k danému uživatelskému účtu a klepněte na Další.
5.Po dokončení kopírování souborů stiskněte tlačítko Další a po přečtení informací v posledním okně klepněte na tlačítko Dokončit. Disketu vyjměte z mechaniky, uzamkněte ji pro zápis a uschovejte na bezpečném místě. Nezapomeňte, že s její pomocí může pro daný účet nastavit nové heslo kdokoliv, kdo se k disketě dostane!
6.Pokud v budoucnu k danému účtu zapomenete heslo, vůbec nic se neděje. Po zadání nesprávného hesla se v úvodním okně zobrazí bublina Zapomněli jste heslo, kde stiskněte odkaz použít disketu pro vytvoření nového hesla.
7.Spustí se Průvodce vytvořením nového hesla, který vás po přeskočení úvodního dialogu požádá o vložení vytvořené diskety pro nastavení nového hesla. Pokud jste vložili správnou disketu, zobrazí se nové okno, kde do patřičných políček vepište heslo nové.
8.Pro případ, že byste si v budoucnu nemohli vzpomenout ani na něj, můžete do tohoto políčka vepsat nápovědu, která vám dané heslo připomene. Nápověda se zobrazí poté, co při přihlašování klepnete na tlačítko se symbolem otazníčku.
9.Stiskněte tlačítko Další a průvodce ukončete klepnutím na Dokončit. Pro přihlášení k systému klepněte v úvodním dialogu na požadovaný uživatelský účet, zadejte nově nastavené heslo a stiskněte klávesu Enter.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 losos losos | E-mail | 2. března 2009 v 17:16 | Reagovat

jeee tak to ma fakt vyznam potom to heslo ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama